O NAS

Nasza historia

Jesteśmy młodymi zapaleńcami, którzy marzyli o stworzeniu przyjaznego i kreatywnego ośrodka integracyjno-szkoleniowego. Na marzeniach nie poprzestaliśmy. Wzięliśmy udział w projekcie "Poznaj Biznes i zostań przedsiębiorcą społecznym", realizowanym w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. W październiku 2013 r. utworzyliśmy Spółdzielnię Socjalną DOBRA SIŁA. Nasze logo to sowa - dzika, wspaniała, z pazurem - jak przyroda Mazur, ale jednocześnie symbol edukacji. Skupiamy się na edukacji pozaformalnej, kreatywnej, tej bliżej natury i bogatej tradycji naszej krainy, gdzie żyjemy. Dobra Siła - to polska nazwa jednego z plemion jaćwieskich (Torkfest), które zamieszkiwały te tereny wiele wieków temu. W Starych Juchach pozostały jeszcze ślady po Jaćwingach, a my uwielbiamy jaćwieskie zabawy i proste formy spędzania wolnego czasu wśród natury. Naszym pierwszym przedsięwzięciem był gruntowny remont schroniska młodzieżowego, wiele prac wykonaliśmy sami, tworząc w pocie czoła naszą wspólną przestrzeń. Obecnie rozwijamy skrzydła i naszą ofertę. Zorganizowaliśmy wiele wspaniałych imprez, szkoleń, obozów, pikników, wizyt studyjnych, półkolonii, przyjęć okolicznościowych i zjazdów integracyjnych, wypoczynku dzieci i młodzieży. Nasz Ośrodek leży w najpiękniejszej krainie Polski - na Mazurach. Otaczająca nas przyroda pozwala naszym gościom spędzić w naszych progach niezapomniany czas 🙂

NASZA EKIPA

Piotr

Wiceprezes
Pozyskuję zlecenia.

Monika

PrezeSowa
Zarządzam naszym Ośrodkiem i dbam, abyście czuli się w nim wyjątkowo.

Gabriela

Promocja
Dbam o ciepły wizerunek Dobrej Siły.

Artur

Konserwator
Jestem "złotą rączką" Dobrej Siły.

Ula

Gospodyni
Dbam o każdy szczegół naszego Ośrodka.

Karol

Animator
Ze mną nikt się nie nudzi.

Nasza misja

Naszą misją jest rozwój i integracja 🙂 Ośrodek Dobra Siła to przyjazne miejsce szkoleń, warsztatów dla wszystkich; kolonii, zimowisk dla młodzieży i dzieci. W naszym ośrodku nauczysz się czegoś nowego, zaskoczysz się własną kreatywnością, zawiążesz bliskie relacje i przeżyjesz cenny czas. Dobra Siła to miejsce pozytywnych przeżyć.

Skąd pochodzimy?

Naszą spółdzielnię osób prawnych założyły dwa podmioty prawne: Parafia Ewangelicko-Metodystyczna w Starych Juchach Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych "STOPA" Jesteśmy Spółdzielnią skupiająca osoby z misją społeczną i chęcią rozwoju, propagująca radosne nastawienie do świata i ludzi.